ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

Радивилівський НВК «Школа №1-гімназія» має багату і цікаву історію. Це навчальний заклад зі своїми традиціями, високими здобутками у навчанні і творчими досягненнями. Навчально-виховний комплекс є спадкоємцем освітнього процесу в Радивилові, який веде свій початок від кінця 19ст. Письмово зафіксовано, що у 1873р. в місті було відкрито однокласне народне училище. З 1902р. розпочало роботу двокласне народне училище з п’ятирічним строком навчання. Навчання в школі було платне 10крб. на рік (пуд зерна жита тоді коштував 20крб.)

З 1921р. по 1939р. в місті діяла семикласна народна школа, де навчання велося польською мовою. Лише раз був урок «руської» мови (української).
Під час другої світової війни школа практично не працювала.

Після визволення Радивилова у 1944р. з 1 вересня розпочався навчальний рік. За «парти» сіли понад 200 учнів 1-9 кл. Не було підручників, зошитів, ручок та чорнила. Учні писали на старих газетах, різних бланках. Чорнила робили з бузини, пера прив’язували до паличок. Навчання проводилося у дві зміни. Горіли гасові лампи, опалення було пічним. Батьки і учні-старшокласники заготовляли дрова в навколишніх лісах.

У 1957р. вчителі та учні посадили міський парк, який і до сьогодні є окрасою міста.

З 1 вересня 1961р. деректором школи було призначено Бурлаку Соломію Купріянівну. На той час єдиного шкільного приміщення не було ; працювали в шести різних пристосованих будівлях одночасно. Школа була вкрай переповнена .Тому назріла серйозна проблема у будівництві нового навчального закладу

Школу почали будувати в 1965 році .А вже 10 січня 1967 р учні розпочали навчання у новозбудованому приміщенні . Бурлака С.К. 16 років очолювала педагогічний колектив, а потім ще 16 років працювала завучем .

27 років, з 1975 року по 2002 рік, директором Радивилівської середньої школи № 1 був Мельничук Іван Васильович . За роки керівництва школою було здійснено 2 великі добудови, це забезпечило однозмінне навчання. У важких 90-х роках ХХ ст. було започатковано комп’ютеризацію школи. Іван Васильович був ініціатором створення класів з поглибленим вивченням основ наук.

З 2002 р. керівництво навчальним закладом здійснює Фаєвська Алла Василівна. За сприяння Радивилівської районної державної адміністрації у 2003 році було створено Радивилівську гімназію. У 2005 році школу та гімназію реорганізовано у Радивилівський НВК «Школа №1 – гімназія»

Алла Василівна спрямовує всі зусилля на створення комфортних умов для здобувачів знань.

Приміщення навчального закладу повністю оновлене.

Девізом НВК стали слова, що викарбувані у фойє школи: «CRESCAT! VIVAT! FLOREAT!».

В даний час у НВК навчається 790 учнів, колектив налічує 83 учителя.

Душею навчального закладу є Музей школи, який було відкрито стараннями Фаєвської А.В. 5 жовтня 2004 р. Тут живе минуле, тут пишеться літопис сьогодення, тут переплітаються долі шкільних поколінь. В комплекс Музею входять кімната шкільних традицій, світлиця випускників, зал «Гордість школи», зал Героїв АТО. У кімнаті шкільних традицій розміщено матеріали про свято Першого дзвоника, Тиждень фізкультури та спорту, День учнівського самоврядування, Андріївські вечорниці, Свято талантів…

У залі «Гордість школи» представлено фото учнів, які вибороли найвищі нагороди упродовж навчання в школі – бурштинові відзнаки у номінаціях «Учень року», «Спортсмен року», «Талант року», «Надія року», «Дослідник року». Такі номінанти визначаються з 2004 року.

Понад усе в навчальному закладі поважають особистість кожного. Педагогічний колектив прагне, щоб батьки, віддаючи своїх дітей сюди, знали – тут вони здобудуть ґрунтовні знання, знайдуть вірних порадників, відчують насолоду праці та творчості, зроблять вагомі кроки до вершин дорослого життя.