1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

ГоловнаГоловна Історія Педагогічний колектив Методична робота Методичні об'єднання Дистанційне навчання Традиції Досягнення Виховна робота Самоврядування Конкурси Відкривай Радивилів Музей школи Стоп-Булінг! Прозорість та інформаційна відкритість закладу Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Новини

Умови доступності закладу для навчання

Умови доступності закладу
для навчання осіб з особливими освітніми потребами


Практичне впровадження концепції інклюзивного навчання базується на принципах універсального дизайну та розумного пристосування, які передбачають планування навколишнього середовища так, щоб у ньому було якомога комфортніше усім людям, незалежно від їхнього віку та фізичних чи когнітивних можливостей, без необхідності використання допоміжних (адаптивних) засобів. Тому адміністрація, педагогічний колектив та технічний персонал Радивилівського ліцею №1 сприяє забезпеченню максимально зручного для всіх учасників освітнього процесу середовища відповідно до статтей 19 та 20 Закону України «Про освіту».
Універсальний дизайн закладу забезпечує рівність та доступність середовища для осіб з різними фізичними можливостями, гнучкий у використанні, адже пристосований для користування особами різного віку та зросту, простий у використанні, терпимий до помилок користувачів, кольорова гама не призводить до втоми. Щодо розумного пристосування, то у закладі за необхідністю здійснюється внесення змін як ззовні, так і в навчальних та допоміжних приміщеннях:


o Облаштування вуличного середовища, прилеглої до будівлі території та приміщення закладу приводиться відповідно до Державних будівельних норм та національних стандартів. Центральний вхід до приміщення школи – один із 4 входів, достатньо широкий, облаштований сходинками. Двері завширшки 90 см забезпечують безперешкодний доступ у приміщення, їх зручно відкривати особам з різними функціональними порушеннями.

o Для безпеки дітей з особливими освітніми потребами й можливості рухатися без перешкод шкільною територією облаштовано рівне покриття пішохідних доріжок, ігрових та спортивних майданчиків, високі бордюри відсутні. Невеликі перепади рівнів та заглиблення постійно вирівнюються. Над пішохідними доріжками, майданчиками відсутні звисаючі гілки зелених насаджень (дерева, кущі тощо).

o Навчальні кабінети, як правило, містять необхідні осередки для провадження освітньої діяльності, доступні навчальні місця для учнів, вихованців, у тому числі з прилеглим простором для асистентів вчителів; на дверях таблички інформують щодо номера та відповідального педагога.

o Шкільний освітній процес відповідає широкому спектру індивідуальних можливостей учнів, забезпечує гнучку методику навчання, викладання та представлення матеріалу, доступні та гнучкі навчальні плани й програми. Навчальні матеріали підготовлені таким чином, що можуть бути використані учнями та вихованцями з різними функціональними порушеннями.

o Меблі, фурнітура та обладнання підтримують широкий спектр навчання та навчальних методик. Усі меблі відповідають ергономічним вимогам, висота парт та стільців здебільшого коригується відповідно до зросту, є можливість створення мобільних робочих місць для групової форми роботи

o Є можливість регулювання середовища (наприклад, освітлення) для різноманітних потреб учнів у навчанні та інше.

o У закладі приміщення загального користування (туалети, їдальня, гардероб, облаштування коридорів, фойє) зручно облаштовані для усіх учасників освітнього процесу, у їдальні та гардеробі передбачено прохідні зони для осіб з інвалідністю, максимально збільшена доступність до туалетних кімнат завдяки облаштуванню кабінок.
• Наша символіка
Герб школи
Прапор школи

• Гімн

Ми діти незалежної країни,
Яка торує свій не легкий шлях.
Ми гордість і надія України,
Її несемо у своїх серцях.

Приспів

Перша школа, Радивилів,
Стежини радості й надій,
Ви нам з дитинства рідні й милі,
Наш отчий край, земля наших батьків.

Ти скажеш нам спасибі, Радивилів,
Ти будеш нас урочисто вітать.
Ми молоді, завзяті, повні сили,
Щоб Україну сильну збудувать.

Приспів
• Друзі сайту• Опитування
Як вам наша школа?
Найкраща
Нормальна
Погана