1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

ГоловнаГоловна Історія Педагогічний колектив Методична робота Методичні об'єднання Дистанційне навчання Традиції Досягнення Виховна робота Самоврядування Конкурси Відкривай Радивилів Музей школи Стоп-Булінг! Прозорість та інформаційна відкритість закладу Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Новини

Школа мистецтв ім. Германа Жуковського

Далекого 1967-го у місті з’явилась музична школа. Свою діяльність Червоноармійська музична школа (саме таку назву отримав заклад) розпочала влітку 1967 року відповідно до рішення Рівненського управління культури (наказ № 36 від 08.07.1967р.). Заклад, у якому панувала творча, піднесена атмосфера, розпочав роботу у старенькому дерев’яному приміщенні поблизу автовокзалу.

Воістину подвижницькою була діяльність перших її викладачів, адже у нашому містечку не було давніх традицій музичного виховання, більшість населення ніколи не чули живого звучання фортепіано, скрипки, бандури…Справу, як мовиться починали “ з нуля”.

Перший директор школи Гутенмахер Володимир Євсеєвич разом зі своєю дружиною Соболевською Софією Григорівною зуміли згуртувати навколо себе колектив однодумців. Діти навчалися гри на фортепіано, баяні та акордеоні. Першими вчителями були Почтарук Іван Григорович, Нагорна Валентина Леонтіївна, Андрощук Микола Миколайович, Заморський Андрій Михайлович,Поплавський Валентин Віталійович.Їх фанатичне захоплення професією, безмежна любов до музики, віра в талант і успіх кожної дитини дали прекрасні результати –значний відсоток з числа перших учнів школи обрали музичне мистецтво своєю професією і донині успішно працюють у нашому та багатьох інших мистецьких навчальних закладах.

У 1968 році відкрито клас бандури: започаткувати навчання юних бандуристів довелося педагогу Заїчек Ліні Петрівні.А після об’єднання класів баяну, акордеону та бандури у школі створено народний відділ.
У цей же час розпочинає повноцінну роботу теоретичний відділ, адже з перших днів діяльності школи музичної грамоти навчав Гутенмахер В.Є. Плідну роботу відділу організовують викладачі Матюшок(Шевцова) Марія Никонівна, Заморський Андрій Михайлович, НадьожинаОльга Дмитрівна.

1969 рік ознаменувався відкриттям класу скрипки. Свою трудову діяльність, а разом і з тим історію струнно-смичкового відділу школи розпочала Сім’ярчук(Кальмук) ОленаАнтонівна– нині шанований в області викладач, яка виховала цілу плеяду лауреатів багатьох конкурсів.

З жовтня 1969 року керівництво школою доручено Славінській Аді Дмитрівні. Дух вимогливості, інтелігентності, толерантності, взаємоповаги, уважного ставлення до кожної дитини - основні принципи цього талановитого керівника і педагога, який зумів вивести колектив на якісно новий щабель та зміцнити матеріальну базу закладу.
У 1970 році музичну палітру закладу збагачує відкриття класу духових інструментів (перший викладач – Михайлов Валерій Миколайович).

У 1971 році відкрито клас домри. Першим викладачем була Гассан Валентина Іванівна – талановитий музикант, організатор і керівник оркестру народних інструментів. Розпочату нею справу у 1973 році продовжив Озірський Іван Миколайович.
У 1971 році свою трудову діяльність у школі розпочало молоде подружжя Володимира Петровича та Зінаїди Миколаївни Боярчуків. Ця творча сім’я вписала яскраву сторінку в історію музичної школи. Довгий час, з грудня 1973 і до 2006 року, будучи завучем школи, Володимир Петрович осмислював, синтезував, направляв у потрібне русло весь навчально-виховний процес. Зінаїді Миколаївні ж належить неоціненна роль у розвитку мистецтва гри на бандурі. Свою закоханість у цей музичний інструмент вона зуміла привити багатьом своїм вихованцям, троє з яких сьогодні пліч-о-пліч працюють зі своїм колишнім викладачем.

У 1971 році відбувся перший випуск учнів школи. Першими випускниками були - Авдасьєв Валерій, Василенко Раїса, Демчук Ольга, Заєць Ніна, Закревська Лариса, Настенко Світлана, Саварин Алла, Тарасова Ганна. Багато із них любов до музики, мистецтва пронесли через усе своє життя.

З року в рік зростала кількість учнів школи, а відтак збільшувався і педагогічний колектив. Разом із досвідченими викладачами плідно працювали і молоді вчителі:Сметаніна (Шадріна) Майя Федорівна, Чернишова Людмила Миколаївна, Хабенська Інна Аркадіївна, Кірсанова Людмила Михайлівна, Чух Анна Ісааківна, Кушнір Тетяна Іванівна, Біргер Анна Семенівна, Костик ВалентинаВолодимирівна, Костик Андрій Петрович, Грико Людмила Вікторівна, Кожан Любов Василівна, Бакаленко Наталя Костянтинівна, Козловська (Пинка) Ярослава Олександрівна, Кітріш (Самусенко) Людмила Михайлівна, Кротова Наталія Іванівна, Пизов Семен Ілліч, Шиманський Анатолій Костянтинович,Тарасова Ганна Іванівна.
Щоб забезпечити доступність музичної освіти для більш широкого кола обдарованих дітей, у 1970 році було відкрито філіал школи у с.Козин. З перших днів функціонування філіалу і донині музичним вихованням талановитих дітей займається Боженко Володимир Якович, невтомний популяризатор гри на баяні, акордеоні.В числі перших викладачів також була Тарасова Анна Іванівна. У 1978 році Козинський філіал Червоноармійської дитячої школи мистецтв отримав статус самостійного мистецького закладу.

Специфіка кадрового забезпечення Червоноармійської дитячої музичної школи полягала у відсутності місцевих і великій кількості запрошених з інших міст спеціалістів, що спричиняло велику плинність педагогічних працівників.
Молодому директору закладу Колеснику Віталію Васильовичу
(очолював колектив з 1979 по 2006 рік) довелося докласти чимало зусиль, аби згуртувати справжніх професіоналів своєї справи, багато з яких і сьогодні успішно передають свої знання та вміння вихованцям.

У цей період в педагогічний склад школи влилися нові кадри - Колесник Марія Станіславівна, ТрофимовичОлексій Олексійович, Сірко Анатолій Петрович, Грушкевич Леся Миколаївна, Іванова Олена Григорівна, подружжя Алли Анатоліївни та Петра Івановича Шумських.

Наприкінці 70 – на початку 80 років педагогічний склад Червоноармійської дитячої школи мистецтв поповнився колишніми його вихованцями. Після закінчення навчальних закладів на роботу до рідної школи повернулися Пагубко Леоніда Борисівна, Зінов’єва Тамара Олександрівна, Чуй Ангеліна Борисівна, Кропаньова (Сисак) Олена Іванівна,Проказюк (Ратинська) Світлана Володимирівна, Гудима (Бохонко) Віра Миколаївна, Каючко (Літвінова) Лариса Вікторівна, Табачук(Дубина) Галина Василівна, Кондик (Коваль) Ольга Володимирівна, Хмель Віктор Дмитрович, Тимочко Лія Юхимівна, Трегуба (Скоропадська) Наталія Василівната ін.

1981 року з приходом у школу молодого талановитого музиканта Волощука Георгія Анатолійовича відкрито клас гітари. Тривалий час він очолював народний відділ. Саме він відіграв важливу роль у діяльності оркестру народних інструментів, а на його базі створено групу супроводу народного аматорського хору районного будинку культури.

У 1983 році в житті колективу відбулася значна подія: школа отримала приміщення колишньої міської школи №2 по вулиці Парковій. Зручне розташування у центрі міста, просторі класи, світла концертна зала та затишок, створений руками вчителів і адміністративно-господарського персоналу, сприяли створенню позитивного клімату для розвитку напрямків діяльності закладу.

Новою віхою в розвитку мистецької освіти в районі стала реорганізація Червоноармійської музичної школи у школу мистецтв (наказ Рівненського обласного управління культури №169 від 05.07.1983р. “Про реорганізацію Червоноармійської та Гощанської музичних шкіл в школи мистецтв”). Відтепер талановиті діти мали змогу розвивати свої здібності, займаючись на відділах хореографії та образотворчого мистецтва.

Першим викладачем по класу хореографії була Златоуст Наталія Борисівна. Вагомий внесок у розвиток жанру хореографії у нашому місті належить Семенюк Галині Сергіївні, котра була викладачем школи з 1984 року.

Започаткувала роботу відділу образотворчого мистецтва талановитий викладач Суббот Галина Іванівна. Згодом її справу продовжила Клочко Діана Григорівна, яка очолила відділ у 1987 році. Дуже вдалим був перший набір учнів відділу у кількості 18 чоловік, адже серед них нині відомі у районі та за його межами майстри пензля.
В перші роки незалежності педагогічний склад відділу часто змінювався, у цей період тут працювали Костюк Мирослава Ярославівна, Кривін Валерій Миколайович, Блищак (Ваврищук) Зоряна Євгеніївна,Муллалієва(Олійник) Оксана Володимирівна, Мельничук Віктор Іванович та ін.

Багато зусиль та вміння для становлення і розвитку відділу доклав завуч школи Боярчук Володимир Петрович. Неабиякий художній хист та педагогічну майстерність виявила Круглик Ольга Володимирівна. Минуть роки, і справу своїх вчителів продовжать їхні вихованці.
У цей період ще більшого розвитку набуває напрямок музичного мистецтва. В школі плідно працюють різноманітні творчі колективи - оркестр народних інструментів, духовий оркестр, ансамблі скрипалів, баяністів, бандуристів, вокальні колективи. Діє дитяча оперна студія (керівник Грико Л.В.). З приходом у школу викладача по класу гітари Борейчука Олександра Стаховича, свою творчу біографію розпочинає інструментальний ансамбль викладачів, який донині є візитівкою школи, окрасою усіх концертів.

Поряд із раніше працюючими, історію школи цього періоду писали молоді викладачі Дроздова Любов Броніславівна,Максимчук Людмила Андріївна, Борейчук Леся Миколаївна, Прокопович Тетяна Юріївна (нині відомий в області та за її межами мистецтвознавець, викладач Рівненського державного гуманітарного університету), Садовець Оксана Миколаївна, Тищенко Ірина Романівна, подружжя Солдат Ігор Іванович та Надія Богданівна, ТопілкоГенадійОлегович, Жолнович Ярослав Євгенович та ін.

У березні 1993 року Постановою Верховної Ради України № 3044-XII місто Червоноармійськ перейменовано на Радивилів, а Червоноармійський район – на Радивилівський. Відповідні зміни відбулися і в назві школи - перейменовано на Радивилівську дитячу школу мистецтв (наказ по Червоноармійській дитячій школі мистецтв № 39 “а” від 25.03.1993р.).

Значно пожвавилася робота творчих колективів школи, оновився їх склад та репертуар з приходом на роботу нового покоління педагогів, серед яких чимало колишніх учнів школи – Пасічник Інна Миколаївна, Бондар Олександр Васильович, Пизов Олександр Семенович, Сисак Ольга Сергіївна, Заєць Ольга Миколаївна, Михайлова Мирослава Миколаївна, Дуковська Лариса Петрівна, Сірко Андрій Анатолійович, Бондарчук Наталя Сергіївна, Мороз Лариса Петрівна та ін.

З 2006 по 2011 рік біля керма школи стояли мудра, енергійна і талановита очільниця – Бохонко Віра Миколаївна та її заступник, вмілий та принциповий завуч школи – Коваль Ольга Володимирівна. Під їх керівництвом школа змінює своє обличчя: покращується її матеріальна база, поряд з навчальною, велика увага приділяється виховній роботі та концертній діяльності, плідно працює батьківський колектив школи. Для музичної інтелігенції та закоханих у мистецтво жителів міста гостинно відчиняються двері “Музичної вітальні”.

У 2008 році з ініціативи трудового колективу школи за підтримки районної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” (голова – Володимир Кондик), започатковано проведення відкритого районного конкурсу юних виконавців української інструментальної музики імені Германа Жуковського. У 2012 році обласну мистецьку премію імені цього видатного композитора, піаніста та диригента, вручено викладачу школи Бохонко Вірі Миколаївні.

А у 2013 році Радивилівську дитячу школу мистецтв реорганізовано в комунальний заклад “Радивилівськадитяча школа мистецтв” Радивилівської районної ради ( рішення Радивилівської районної ради № 395 від 26.02.2013р. “Про комунальний заклад “Радивилівська дитяча школа мистецтв” Радивилівської районної ради”) та присвоєно їй ім’я композитора-земляка Германа Жуковського (рішення Радивилівської районної ради №469 від 18 жовтня 2013 року “Про присвоєння імені Германа Жуковського комунальному закладу “Радивилівська дитяча школа мистецтв”Радивилівськоїрайонної ради).
Сьогодні творчі здобутки школи примножують молоді викладачі Сірко Тетяна Олександрівна, Капуста Агата Борисівна, Бельмас Оксана Миколаївна,Бабич Юлія Володимирівна, Залєвська Інна Василівна.

Чудові традиції початкової мистецької освіти бережливо зберігаються у школі протягом всіх років її діяльності. Кожен викладач має свої педагогічні здобутки і творчі досягнення. Але тією спільною ланкою, яка об’єднує усіх в єдине ціле, зближує і ріднить, є наші учні, наші випускники. За 50 років існування початкову спеціалізовану мистецьку освіту у школі здобули 1056 учнів, з них 224 продовжили навчання у різних мистецьких закладах вищого рівня.Багато із них стали професійними митцями, прославляють вітчизняну культуру не тільки у нашій країні, але й у різних куточках світу. Серед них - Воронко Олег (дизайнер анімації, Франція), Воронко Ростислав (вільний художник, працівник мистецького музею у Німеччині), Соколюк Василь(архітектор, м.Рівне), Лошаков Георгій (лауреат Всеукраїнських конкурсів, викладач Львівської спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. С.Крушельницької, артист Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії), Борінов Володимир (завуч музичної школи у м.Нетішин), Пизов Андрій(викладач музичної школи в м. Донецьку,соліст оркестру Донецького музично-драматичного театру), Мацюк Віталій (військовий диригент оркестру Одеського військового округу),МельничукВіталій ( оркестрант Дніпровського оперного театру), Колесник Андрій (оркестрант духового оркестру МНС
м. Київ), Дворніков Віктор (оркестрант військового духового оркестру),Пизов Олександр (оркестрант військового духового оркестру 80 бригади м. Львів), Ратинська Оксана(викладач теоретичних дисциплін спеціалізованої музичної школи у м. Запоріжжя),Тайструк Ірина – солістка міського будинку культури, керівник народного аматорського колективу “7 х 5”,Гладиш Ірина –відома у Рівному співачка, вільні художники Оксана Петровська, Роман Козлов, Віталій Краснопольський.

Протягом останніх років завдяки турботі різних гілок влади, меценатів та батьків вдалося суттєво зміцнити матеріальну базу школи, що є основою для забезпечення повноцінного навчально-виховного процесу сучасного мистецького закладу.
Нині педагогічний колектив школи складається із 28 викладачів, на двох відділах – музичному та художньому, навчається 232 вихованці.

Посилання:
http://syrmu.com.ua/index.php/zhyttia/chytatski-lysty/1031-zhyttya-korotke-mystetstvo-vichne-ars-longa-vita-brevis-est


• Наша символіка
Герб школи
Прапор школи

• Гімн

Ми діти незалежної країни,
Яка торує свій не легкий шлях.
Ми гордість і надія України,
Її несемо у своїх серцях.

Приспів

Перша школа, Радивилів,
Стежини радості й надій,
Ви нам з дитинства рідні й милі,
Наш отчий край, земля наших батьків.

Ти скажеш нам спасибі, Радивилів,
Ти будеш нас урочисто вітать.
Ми молоді, завзяті, повні сили,
Щоб Україну сильну збудувать.

Приспів
• Друзі сайту• Опитування
Як вам наша школа?
Найкраща
Нормальна
Погана