1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

ГоловнаГоловна Історія Педагогічний колектив Методична робота Методичні об'єднання Дистанційне навчання Традиції Досягнення Виховна робота Самоврядування Конкурси Відкривай Радивилів Музей школи Стоп-Булінг! Прозорість та інформаційна відкритість закладу Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Новини

Пам’ятник Т.Г. Шевченку

5 березня 1953 року помер Сталін, і керівники Червоноармійського району та райцентру вирішили до похорону «вождя» відкрити йому пам’ятник.
Біля тодішнього приміщення міської ради стояв двоповерховий будинок. На першому поверсі були магазини, на другому діяла районна бібліотека для дітей та юнацтва. Саме біля цього будинку й вирішили поставити «монумент».
В екстреному порядку відомі місцеві майстри, батько і син Гулійчуки – Валентин Іванович (1905 – 1983) і Костянтин Валентинович (1929 – 1985) почали споруджувати постамент, а фігуру було замовлено в Львівській художній майстерні.

У день похорону Сталіна в центрі Червоноармійська відбувся мітинг. До пам’ятника поклали вінки. Виступали керівники райкому партії, райвиконкому, райкому комсомолу, інші оратори. Окремі жителі міста плакали, бо боялися, що знову почнеться війна.
Через деякий час під час реконструкції центру міста пам’ятник вирішили перенести в центр закладеного в післявоєнні роки парку імені Т.Шевченка.

У жовтні 1961 року відбувся ХХІІ з’їзд КПРС, який визнав недоцільним подальше збереження в мавзолеї саркофага з тілом Сталіна, зважаючи на його великі зловживання владою, ініційовані ним масові репресії проти чесних людей, неймовірну жорстокість.

По всьому СРСР на початку листопада вночі почали демонтувати пам’ятники Сталіну. В нашому парку також зняли фігуру тирана, залишився порожній масивний постамент. Вирішили поставити на ньому погруддя Тараса Шевченка (масової скульптурної копії), адже в той рік відзначалося 100-річчя з дня смерті Кобзаря. Про «перетворення», яке сталося в центрі парку, серед радивилівців ходили різні жарти…
І знову була реконструкція – вже центру парку. Там вирішили спорудити фонтан. До 150-річчя з дня народження Т.Шевченка в 1964 році під керівництвом вже згадуваних Гулійчуків погруддя з постаментом перенесли і встановили біля районного будинку культури.

Щороку в Шевченківські дні біля пам’ятника проводяться мітинги, богослужіння, звучать вірші і пісні на слова Кобзаря, краяни покладають вінки, квіти до підніжжя пам’ятника. І мало хто вже знає про його історію.
Юрій Арламовський, вчитель-історик, пенсіонер. (З персонального сайту автора)
• Наша символіка
Герб школи
Прапор школи

• Гімн

Ми діти незалежної країни,
Яка торує свій не легкий шлях.
Ми гордість і надія України,
Її несемо у своїх серцях.

Приспів

Перша школа, Радивилів,
Стежини радості й надій,
Ви нам з дитинства рідні й милі,
Наш отчий край, земля наших батьків.

Ти скажеш нам спасибі, Радивилів,
Ти будеш нас урочисто вітать.
Ми молоді, завзяті, повні сили,
Щоб Україну сильну збудувать.

Приспів
• Друзі сайту• Опитування
Як вам наша школа?
Найкраща
Нормальна
Погана