1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

ГоловнаГоловна Історія Педагогічний колектив Методична робота Методичні об'єднання Дистанційне навчання Традиції Досягнення Виховна робота Самоврядування Конкурси Відкривай Радивилів Музей школи Стоп-Булінг! Прозорість та інформаційна відкритість закладу Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Новини

Радивилівська меблева фабрика

Історія підприємства бере свій початок ще зі старого тартака – лісопилки колишнього її власника пана Есмонта. Коли в березні 1944 року місто Радивилів (тоді Червоноармійськ) було визволено від гітлерівських нацистів, від тартака лишилась лише побита пилорама.

У 1946 році на цій території було створено артіль, яка налагодила лісопильне, а в 1951 році – ще й смолокурне виробництво.
На базі артілі в 1960 році було створено Червоноармійську меблеву фабрику, яка нарощувала виробництво меблів – жилих кімнат, кухонь, столів, шаф, а також меблів для дитячих закладів, наборів дитячих іграшок тощо. У 70-80-х роках минулого століття 70 % продукції фабрики випускалося зі Знаком якості.
Радивилівські меблі поставлялися в ряд областей України, Росії, Білорусії, Молдавії, Казахстану та інших республік. У 1982 році на фабриці працювало 532 працівники.

У 1990 році було здано в експлуатацію 5-поверховий 52-квартирний будинок, а раніше – 3-поверховий побутовий корпус з душовими та їдальнею, автогаражі для вантажних автомашин.
Під час кризи кінця 80-х – початку 90-х років обсяги виробництва впали, але підприємство уникло остаточного розвалу.
У травні 1995 року на базі фабрики створено Відкрите акціонерне товариство (ВАТ) „Радивилівська меблева фабрика”. Головою Правління ВАТ обраний Микола Петрович Федун, головою Спостережної ради – Володимир Васильович Дзьобак. Вони зуміли зберегти кращі кадри професіоналів, відродити виробництво, впровадити новітні технології, кардинально підвищити якість продукції. Нині на підприємстві працюють 92 працівники.

У 2011 році Відкрите акціонерне товариство "РМФ" переіменовано на Командитне товариство "Радивилівська меблева фабрика".
Фабрика спеціалізується на випуску меблів переважно із натуральної деревини. Продукція з маркою „Радо” користується попитом як в Україні, так і в Росії, Білорусії.
Чи справді компанія «Jacob & Josef Kohn» є основоположником фабрики «Радо»?
Неймовірно цікаві факти з історії фабрики «Радо» вдалося віднайти в архівних матеріалах ХІХ-ХХ ст. Виявляється, що в кінці ХІХ ст. славнозвісна фірма «Jacob & Josef Kohn», яка мала фабрики з виготовлення віденських меблів у багатьох країнах світу, відкрила власну фабрику і у м. Радивилові (тоді Радзивилов Волынской губернии). То чи дійсно можна стверджувати, що Якій та Йозеф Кон стали засновниками нашої фабрики меблів?

У світі дизайну надзвичайно відомим і популярним є стиль «віденських меблів», що означає «виготовлені з гнутої деревини». Це особливий тип меблів, що привертав до себе увагу сотні років і завжди був об’єктом з вирішення спірних авторських прав.
Найвідомішою у світі є австрійська компанія-виробник віденських меблів Jacob & Josef Kohn (Яків и Йозеф Кон).

Довідка: Яків Кон (1791-1868рр.), його син Йозеф Кон (1814-1884рр.). Першу фабрику з виробництва дерев’яних будівельних деталей засновано Яковом Коном у 1849 р. у Моравії. Найбільшим конкурентом на той час виступає організація «Brothers Thonet» (Брати Тонет), а слово «тонетівський» стало вже прозивним. Але Тонет не був першовідкривачем у цій області. Коли він приїхав підкорювати Відень з патентом на виробництво гнуто-клеєних меблів, виявилося, що гнуті меблі схожого дизайну давно і успішно виробляють конкуруючі фірми. Мова йде про Якова та Йозефа Кон. Вони ж у 1856 році почали успішну кампанію зі скасування патенту Міхаеля Тонета на виробництво меблів з гнутої деревини. Та, перш ніж у 1869 Тонет добровільно відмовився від патентних прав, у 1867 у Всетіні створили підприємство з виготовлення гнутої деревини, котре вступило в експлуатацію в 1868. Другий завод був заснований у Їчін у 1869, інші у Кракові, у Польщі, в Тешен (зараз Česky Těšín) в 1871, ще один в Ново-Радомську (зараз Radomsko, Польща).

І ось у 1878 р. фірму названо «Jacob & Josef Kohn». Вона далі набирає обертів. 1884 р. – відкрито завод у Росії, 1890 р. – завод з вироблення рам в Голешау. 1895р. – зареєстрована фабрика віденських меблів у Радзівіловє Волинської губернії (робочих місць – 30). І вже до 1900 року на підприємствах працювало 6300 працівників, які виробляли 5500 меблів на добу.
На 1893 рік загалом у світі існувала 51 фірма з виготовлення гнутої деревини. Тому Кон протистояв зростаючій конкуренції шляхом застосування технічних інновацій: створенням нових деталей для меблів та процесів їх збирання, а також шляхом свідомого розширення асортименту продукції: гнуте дерево почали використовувати, прикрашаючи як внутрішні інтер'єри, так і кафе, а після створення заводу з виготовлення рам Кон був спроможний запропонувати навіть "повністю облаштовані кімнати".
А марка «Brothers Thonet» (Брати Тонет) залишилась відомою як «меблі для кафе та театрів» (проста конструкція з двох рам і 10 шурупів), бо саме для кафе Міхаель Тонет і проектував свої меблі. А з приводу оригінальних екземплярів було сказано наступне: «Стільці Тонета завоювали світ, а потім замовкли. Вони не пішли далі за ресторани і концертні зали».
Саме Кони поставили гнуті меблі новому тоді стилю модерну і почали співпрацювати з архітекторами. На Всесвітній виставці 1878 р. в Парижі фірма Jacob & Josef Kohn отримує золоту медаль.
Згадки про Радзівіловську вулицю, на якій діяла фабрика гнутих меблів з букового дерева Якова і Йозефа Кон, сягають другої половини ХІХст. Продукція саме цієї фабрики здобула визнання в Європі і у 1911 р. отримала золоту медаль на міжнародній промисловій виставці в Італії (Рим). Відомий український письменник, автор повісті «Тіні забутих предків» Михайло Коцюбинський ще в 1890 році купив на перший літературний гонорар виготовлене в Радивилові крісло, адже чув про добру славу тутешніх гнутих меблів. Про це вам і сьогодні розкажуть у Вінницькому літературно-меморіальному музеї М.Коцюбинського і покажуть крісло, куплене ним у Радивилові.

Посилання: https://www.facebook.com/rado.mebli/?fref=ts
Командитне товариство "Радивилівська меблева фабрика” спеціалізується на виробництві меблів з натуральної деревини, насамперед для спалень, а також диванів, крісел, комодів, інших одиничних виробів, створених кращими майстрами Радивилова в традиційному, класичному стилі, якому притаманна надійність, природність, гармонічне поєднання форм і ліній, а також практичність.
Радивилівські меблярі працюють на високому художньому, професійному рівні, поєднуючи сучасні технології з національними традиціями українських меблів.

Марка "Радо" – це зручні, добрі для здоров’я, надійні меблі класичних форм, у яких поєднуються всі досягнення сучасного комфорту й витонченість класичних надбань минулого. Це – гнучка система знижок та умов оплати. Це – максимальне врахування побажань замовника, який прагне отримати ексклюзивні вироби. Це – робота зі складу й на замовлення. Це – старовинні методи обробки натуральної деревини у поєднанні з новими технічними рішеннями. Марка "Радо" – це гарантія якості.
• Наша символіка
Герб школи
Прапор школи

• Гімн

Ми діти незалежної країни,
Яка торує свій не легкий шлях.
Ми гордість і надія України,
Її несемо у своїх серцях.

Приспів

Перша школа, Радивилів,
Стежини радості й надій,
Ви нам з дитинства рідні й милі,
Наш отчий край, земля наших батьків.

Ти скажеш нам спасибі, Радивилів,
Ти будеш нас урочисто вітать.
Ми молоді, завзяті, повні сили,
Щоб Україну сильну збудувать.

Приспів
• Друзі сайту• Опитування
Як вам наша школа?
Найкраща
Нормальна
Погана