1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

ГоловнаГоловна Історія Педагогічний колектив Методична робота Методичні об'єднання Дистанційне навчання Традиції Досягнення Виховна робота Самоврядування Конкурси Відкривай Радивилів Музей школи Стоп-Булінг! Прозорість та інформаційна відкритість закладу Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Новини

Радивилівська районна лікарня

Радивилівська лікарня на 30 ліжок була заснована у 1906 році на кошти Радивилівського мецената Гізбурга. Біля витоків організації надання медичної допомоги став відомий лікар-хірург Петро Дмитрович Шепченко, який працював у Радивилові до 1920 року.

У середині 30-х років у Радивилові було відкрито державну лікарню на 50 ліжок, 5 із яких - акушерських. Та оскільки перебування в лікарні було дорогим (коштувало хворому 5 злотих на добу), то її послугами могли користуватись тільки заможні люди. В той час у лікарні працював лікар Занічковський, який пізніше став міністром охорони здоров'я Польщі. Під час Великої Віт¬чизняної війни в лікарні був розміщений військовий госпіталь, тут же надавалась допомога жителям району.
Першим повоєнним організатором охорони здоров'я району з 1 вересня 1944 року був лікар Василенко.

У 1945 році створений районний відділ охорони здоров'я, який очолила М.Я.Ісаєва.
У лікарні тоді було 50 ліжок, з них по 15 хірургічних та терапевтичних, по 10 пологових та інфекційних. У районі функціонувала тублікарня на 15 ліжок, а з 1953 року -20 колгоспних пологових будинків. На початку 50 років акушерсько-гінекологічну службу очолювала В.Т.Бакаленко, терапевтичну Ю.А.Карезіна. З 1954 року хірургічну службу очолив І.Й.Дурда, який на основі хірургічних спостережень у 1971 році захистив кандидатську дисертацію. З 50-х років у різні періоди головними лікарями працювали П.Є.Яцун, С.Й.Муляр (1963-1966 рр.), М.О.Копилов (1967-1981 рр.). У ці роки лікарня розбудовувалась, покращувалась її матеріальна база. Так, у 1972 році введений у дію новий терапевтичний корпус на 100 ліжок, добудовано акушерсько-гінекологічне відділення. Тож у 1972 році у лікарні функціонувало 250 ліжок. Були відкриті травматологічне, неврологічне відділення, реанімаційна палата. У цей період кваліфіковану медичну допомогу населенню району надавали О.П.Івасів, Б.Я.Івасів, Н.А.Шахматова, В.Г.Апарович, В.І.Хавунко, Ж.І.Роффе, М.С.Прохоров, М.Ф.Супрун, А.Й.Копилова, К.Ф.Борова, С.В.Боровий, В.Ф.Садовець, Ю.С.Щербаков, М.П.Шелест, М.Т.Галайко, І.М.Дурда, П.М.Федорчук.

У 1982 році центральну районну та колектив медичних працівників району очолив Григорій Федорович Стецюк, депутат обласної ради, лікар-організатор вищої категорії, кавалер ордена "Дружби народів". За період його керівництва у 1984 році завершено добудову пологово-гінекологічного корпусу на 60 ліжок (35 гінекологічних і 25 пологових із сумісним перебуванням матері й дитини). В кінці 1985 року введено в дію типовий хірургічний корпус на 150 ліжок з операційним бло-ком на 4 операційних, типовим відділенням анестезіології й інтенсивної терапії на 6 ліжок.
У ці роки діяльність лікарні спрямовується на розвиток спеціалізованих служб: акушерсько-гінекологічної, реанімаційної, хірургічної, педіатричної, офтальмологічної. Чимало для їх організації і розвитку зробили лікарі О.С. Безсмертна, В.Й. Гайдук, В.А. Мандрик, Г.В.Грибок, Г.М.Прокопець, І.С.Гайдук, Г.Ф.Тимків, В.П.Голуб, Б.М.Гуменюк, В.А.Калинович, М.М.Яворський, В.В.Яворська, Є.П.Гордійчук. Поряд із лікарями самовіддано працювали і працюють старша операційна медсестра О.С.Равчина, старша акушерка Н.О.Харченюк, медсестра М.М.Савчук, медстатистики Н.В.Корсун, Н.Р.Савчук, рентген-лаборант В.Л.Троїцький, фельдшер швидкої медичної допомоги М.О.Новацький, фельдшери ФАПів Л.Н.Шуляк, А.М.Гудименко, П.П.Маламанюк, М.Я.Дзьобак.
У 1988 році введено в дію типове приміщення поліклініки на 420 відвідувань за зміну. З введенням хірургічного корпусу потужність лікарні сягає 350-ти ліжок.
На сьогодні Радивилівська районна лікарня - лікувально-профілактичний заклад на 210 ліжок, в якому працює 77 лікарів (37 - з вищою кваліфікаційною категорією, 18 - з першою, 6 - з другою) та 191 середній медичний працівник. Колективом середнього й молодшого медперсоналу керує головна медична сестра лікарні Г.П.Ногачевська.

Посилання на сайт: http://radlikar.ucoz.com/


• Наша символіка
Герб школи
Прапор школи

• Гімн

Ми діти незалежної країни,
Яка торує свій не легкий шлях.
Ми гордість і надія України,
Її несемо у своїх серцях.

Приспів

Перша школа, Радивилів,
Стежини радості й надій,
Ви нам з дитинства рідні й милі,
Наш отчий край, земля наших батьків.

Ти скажеш нам спасибі, Радивилів,
Ти будеш нас урочисто вітать.
Ми молоді, завзяті, повні сили,
Щоб Україну сильну збудувать.

Приспів
• Друзі сайту• Опитування
Як вам наша школа?
Найкраща
Нормальна
Погана