1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

ГоловнаГоловна Історія Педагогічний колектив Методична робота Методичні об'єднання Дистанційне навчання Традиції Досягнення Виховна робота Самоврядування Конкурси Відкривай Радивилів Музей школи Стоп-Булінг! Прозорість та інформаційна відкритість закладу Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Новини

Пам’ятник жертвам Голодомору

Одним із найжорстокіших злочинів сталінізму був Голодомор 1932-1933 рр., який став геноцидом українського народу. Точну цифру людських втрат від Голодомору 1932-1933 рр. встановити неможливо. Дослідники називають дані від 3,5 до 12 млн. чоловік. Унаслідок Голодомору було остаточно зламано опір селян колгоспній системі й суттєво підірвано сили у відстоюванні споконвічних національних прав. Саме тоді селяни втратили відчуття господаря на землі, розпочалась тривала деградація с/г.

Голодомор охопив всю центральну Україну. Землі Галичини і Волині з 1921 до 1939 р. перебували під владою Польщі. Хоч і тут було нелегко, але Голодомору тут не було. Але в пам’ять про мільйони безневинних жертв, як пам’ять про вічний біль України про голодну смерть її сині і дочок на благодатній землі, під час трьох голодоморів (1921-23, 32-33, 46-47), за давньою українською традицією насипано курган і поставлено хрест в нашому місті.

Місце було обрано біля залізничного вокзалу символічно: саме тут після війни в 1946-47 рр збирались ті, хто шукав захисту від голоду у західних областях України, приїжджаючи поїздом із сходу.
Тут щороку в останню неділю листопада проходять мітинги-реквієми , поминальні панахиди за безневинними жертвами страшного Голодомору 30-х років, голоду 1946-47 рр.

Ініціатива створення цього пам’ятного знака належала членам Народного руху України Куделко Тетяні Захарівні, Киричуку Ігорю Анатолійовичу. Хрест освячений настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці отцем Тарасом (Сухожаком).


• Наша символіка
Герб школи
Прапор школи

• Гімн

Ми діти незалежної країни,
Яка торує свій не легкий шлях.
Ми гордість і надія України,
Її несемо у своїх серцях.

Приспів

Перша школа, Радивилів,
Стежини радості й надій,
Ви нам з дитинства рідні й милі,
Наш отчий край, земля наших батьків.

Ти скажеш нам спасибі, Радивилів,
Ти будеш нас урочисто вітать.
Ми молоді, завзяті, повні сили,
Щоб Україну сильну збудувать.

Приспів
• Друзі сайту• Опитування
Як вам наша школа?
Найкраща
Нормальна
Погана