Радивилівський ліцей N°1 Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області

Радивилівський ліцей N°1 Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області

logo

Тиждень географії, фізики і астрономії«Пізнаємо, досліджуємо, експериментуємо!»

На виконання Освітньої програми Радивилівського ліцею №1 з 28 листопада по 02 грудня 2022 року за розробленим планом було проведено Тиждень географії, фізики і астрономії «Пізнаємо, досліджуємо, експериментуємо!».
Планом була передбачена низка заходів, які мали практичний і дослідницький характер. Кожен день був тематичним і мав прив’язку до міжнародного календаря подій: Міжнародний день енергозбереження, День Антарктиди, Міжнародний день домашні тварин і т.д.
Розпочався тиждень експрес-повідомленням про Миколу Пильчикова – видатного українського вченого, фізика-теоретика, експериментатора і винахідника, який народився 28 листопада 1857 року. Він першим в Російській імперії розпочав вивчення радіоактивності, фотогальваніки, Х-променів.
Вартий уваги інтелект-квест «Сторінками фізики» (9в). Він складався із семи станцій, кожна із яких мала свої завдання.
У квесті взяли участь дві команди, які обрали для себе певні кольори. «Мислителі» і «Завзяті» розпочали гру одночасно зі станції «Ребусна» і, виконавши вдало завдання, дізналися зміст наступного. Далі вони змагалися у «Хмарі слів», «Печері Сюрприз», у «Логічній». «Картографічна» зупинка передбачала розташування назв міст так, щоб із початкових букв можна було скласти назву фізичного приладу. Міста були підібрані з усіх регіонів України. Діти виокремили ті, які сьогодні на тимчасово окупованих територіях, в зоні бойових дій. Мимоволі присутні повернулися в сьогодення і подякували ЗСУ, що мають можливість навчатися. На станції «Науковій» на час давали правильні відповіді, а в «Кмітливій» зеленою цеглинкою LEGO голосували за правильне твердження, а червоною – за неправильне. Змагання добігало кінця і найвправнішими стали «Мислителі» – вони отримали почесний диплом, який конвертували в найвищі бали, а «Завзяті» отримали пам’ятні медалі із заохочувальними висловами.
Одинадцятикласники були учасниками астрономічного онлайн-квесту «Астрономічна подорож». Приємно, що всі здобувачі освіти, які зареєструвалися, успішно пройшли випробування.
Роман Добридник (8б) розробив, підготував і продемонстрував своїм однокласникам експеримент «Як зарядити телефон в умовах блекауту». Для дії він обрав звичайні овочі, які є в кожній домівці: картоплю, моркву, буряк. Виконавши дії, Роман довів, що для гіпотетичного заряджання ідеального мобільного телефона потрібно приблизно півтора кілограма свіжої сирої картоплі.
«Стежинами географії крізь призму доповненої реальності» мандрували здобувачі освіти 6б класу. Вони за допомогою додатку Quiver «оживили» розфарбовані розмальовки вулканів, переглянути об’ємні зображення Землі, виверження вулкану, прапори держав світу, морських істот.
Заслуговує уваги STEM-практика «Внутрішня будова Землі» (6г). Очікувані результати були окреслені складовими абревіатури: S – зможе назвати внутрішні шари Землі, склад материкової та океанічної земної кори, суттєві ознаки понять «літосфера», «земна кора»; T – зможе виготовити умовний розріз внутрішньої частини Землі в масштабі; E – зможе спроектувати умовний розріз внутрішньої частини Землі, врахувати співвідношення між її основними шарами; M – зможе визначити масштаб, в якому виконувати розріз, з його використанням визначити потужність внутрішніх шарів Землі. Використовуючи набуті знання та підручний матеріал (пластилін, кольоровий папір та олівці), шестикласники виготовили розрізи і, звітуючи, оприлюднили їх у відведеному місці. Аналогічну практику «Відмінність гір за висотою» провели шестикласники «А» класу.
У День Антарктиди здобувачі освіти 8б класу пригадали першовідкривачів цього континенту, особливості його природи і органічний світ. Неабиякий інтерес викликали «10 фактів про Антарктиду, яких ви не знали». Ліцеїсти із задоволенням їх обгрунтували. Пізніше на сегментах карти материка записали цікавинки. Карту вивісили на загальні оглядини, щоб кожен охочий міг ознайомилися із інформацією.
«Осідлавши комету», здобувачі освіти 4б класу вирушили у безкраї простори Всесвіту. Спочатку вони виготовили сам «засіб пересування». Надзвичайно зацікавили юних астронавтів сузір’я. І вони створили власні моделі ділянки зоряного неба, використавши картонні скляночки, круги з паперу із зображенням сузір’їв. А підсвітивши ліхтариком, мали можливість спостерігати за власно створеним небом на стелі затемненого класу.
Інтерактивну подорож країнами Європи здійснили здобувачі освіти 10в класу. Отримавши завдання, групи «Німеччина», «Велика Британія», «Італія», «Франція» і «Польща» взялися до роботи. За посиланням у QR-коді переглянули відео і доповнили кластери, складали сенкани та топ-5 цікавих фактів про країну тощо. Та червоною ниткою заняття було пронизано нашою вдячністю народам цих країн за допомогу Україні у боротьбі з російським агресором. Особливо трепетно десятикласники досліджували Польщу, адже ця країна, поряд із величезною допомогою і підтримкою, разом із Канадою першою визнала незалежність України 02 грудня 1991 року.
Географічне кафе «Магеллан» запросило всі охочих змістовно організувати своє дозвілля. Баристи Ангеліна Гришан, Дарія Гузич, Дарія Коханець та Катерина Сеник (10в) пропонували евристичне меню, в якому красувалися страви: піца «Три в одному» (назвати головні три риси господарства країни), салат «Ребус», кава «Таємнича тінь» та інші смаколики. Кожна страва мала своє відповідне завдання, виконавши яке, учні 6-8 класів пригощалися ласощами: соковитими яблуками, пахучим чаєм, цукерками… Учасники дійства отримали безліч щирих емоцій, позитивні відгуки, бажання пізнавати нове.
Учні 9-11 класів продемонстрували відео-досліди «Фізичний експеримент в домашніх умовах». Експеримент, який виконували вдома, був простим за виконанням і, водночас, цінним для вивчення і розуміння фізики, цікавим за змістом. Найкраще справилися з цим завданням Марія Нідзельська, Христина Молінська (11в), Дмитро Надточий (10б), Михайло Шевчук (11б) (вч.Кухарук Т.О.).
В часі Тиждень співпав із Міжнародним днем домашні тварин. Понад двісті фото прикрашають коридор другого поверху у вітрині «Мій улюбленець». Моделі на них позують, щиро заглядаючи в екран. Багато фото є із маленькими власниками пухнастиків. Момодші українці розповіли, що наші улюбленці також слугують індивідуальними джерелами тепла – ми укутуємося із ними і гріємо один одного в умова блекауту. Найактивнішими були класні колективи 2а (28 фото), 1б (27), 3а (16). Не підтримали акції 1ав, 2бв.
Впродовж Тижня усі охочі мали можливість побувати на інтернет-фестивалі відеороликів дослідів та експериментів з географії і фізики, використавши потужності каб.5. Наймолодші здобувачі освіти спостерігали за дійством на екрані. Із особливою цікавістю вони переглядали відео роботи учнів нашого ліцею і впізнавали їх авторів. Час демонстрації збіг, та юні дослідники продовжили перегляд дослідів засобами своїх класних кімнат.
Фото-колаж «Селфі з фізикою» передбачав виконання фізичного експерименту в домашніх умовах. Частина здобувачів освіти повторила експерименти, які брали участь у інтернет-фестивалі і переконалася, що фізика – це просто. Для прикладу: Діана Бречко (7а) перевірила «Дірявий кульок», Карина Зварич (10б) електризувала папір, Ірина Лоза (9а) та Аня Ясиновська (10б) вивчали силу земного тяжіння.

Тиждень географії, фізики і астрономії«Пізнаємо, досліджуємо, експериментуємо!»

Тиждень географії, фізики і астрономії«Пізнаємо, досліджуємо, експериментуємо!»

Тиждень географії, фізики і астрономії«Пізнаємо, досліджуємо, експериментуємо!»

Тиждень географії, фізики і астрономії«Пізнаємо, досліджуємо, експериментуємо!»

Тиждень географії, фізики і астрономії«Пізнаємо, досліджуємо, експериментуємо!»

Тиждень географії, фізики і астрономії«Пізнаємо, досліджуємо, експериментуємо!»

Тиждень географії, фізики і астрономії«Пізнаємо, досліджуємо, експериментуємо!»

Тиждень географії, фізики і астрономії«Пізнаємо, досліджуємо, експериментуємо!»

Схожі публікації

День вишиванки

#День_вишиванки у Радивилівському ліцеї №1 пройшов творчо, пізнавально, активно.

Всеукраїнський конкурс «Я – журналіст!»

15 травня 2024 року в Рівненській ОВА відбулося нагородження лауреатів XІV-го Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Я – журналіст». Цьогоріч учасниками конкурсу стали 846 учнів