Учителі початкових класів відвідали етнорезиденцію «Ладомирія». Екскурсію для них провели юні екскурсоводи ліцею, учениці 9 класу Дарина Коханець, Дарія Гузич, Ольга Малявчик, Яна Романюк, Катерина Сеник, а також майстрині Мар’яна Олійник та Наталія Пуха. Цікавим було дізнатися про історію створення скансен-локації. Педагоги оглянули відновлені волинську та косівську хати, ознайомились з традиційним їх інтер’єром та старожитностями, дізналися багато цікавого про звичаї того часу та призначення предметів побуту, відчули дух старовини, спостерігали за процесом роботи з відновлення інших архітектурних об’єктів.
Опісля педагоги відвідали ткацьку майстерню «Серпанок», де мали змогу спостерігати за процесом створення домотканного полотна, роботою ткацьких верстатів, ознайомились з історією пошуків, відновлення, збереження та відтворення стародавніх верстатів, серпанку, автентичних волинських строїв, роботою громадського об’єднання «Центр дослідження та відродження Волині». Працівниця скансену Мар’яна Олійник розповіла про особливості українського костюма різних регіонів Волині. Також екскурсанти мали змогу самим працювати на ткацькому верстаті та відчути себе ткалями. У виставковій залі всі бажаючі змогли приміряти на себе чимерку та намітку, ознайомились з сувенірною продукцією «Ладомирії», виробами «Майстерні етнобрендів».
Посмакувати староволинськими стравами педагоги змогли у локації «Аустерія». Незвичайний смак борщу з цукрового буряка, вареників зі шпинатом та сомом, десертних вареників з шоколадом та маком не залишив нікого байдужим.
Педагоги щиро вдячні за колосальну роботу зі збереження української волинської минувшини всім працівникам етнорезиденції «Ладомирія» та керівнику Володимиру Васильовичу Дзьобаку і сердечно дякують за цікаву екскурсію.
#Новорічна_композиція
У грудні в ліцеї відбулася традиційна щорічна виставка дитячих поробок “Новорічна композиція”. Цей святковий захід завжди об’єднує творчість, натхнення та новорічний настрій, які дарують наші