Радивилівський ліцей N°1 Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області

Радивилівський ліцей N°1 Радивилівської міської ради Дубенського району Рівненської області

logo

Інженерний тиждень в НВК

З 13 по 24 січня 2020 року в НВК проходив Перший Всеукраїнський Інженерний тиждень, що базується на концепції STEM-освіти, приурочений до дня народження Сергія Корольова (12 січня) та Всесвітнього дня дітей-винахідників (17 січня). Винахідливість – природний стан дітей. Діти є дослідниками та інженерами від народження: вони досліджують і намагаються зрозуміти навколишній світ, щодня роблять нові відкриття. Всі дитячі винаходи, безсумнівно, роблять наше життя зручнішим і цікавішим. Інженерний тиждень – це проект для молодших, середніх та старших школярів, покликаний зацікавити дітей наукою та дати їм поштовх до власного інженерного потенціалу. «Не зупиняючись, вперед!» – девіз, який завжди супроводжував видатного конструктора Сергія Корольова, став гаслом і для юних дослідників та раціоналізаторів НВК.
Саме тому цими днями наша школа перетворилася на мейкерські та дослідницькі лабораторії, діти – на дослідників, а вчителі – на координаторів. Адже креативність, винахідництво та дослідницька діяльність – це саме про наших допитливих експериментаторів. Працюючи над виконанням програми Інженерного тижня, шкільна «інженерна спільнота» набувала нових знань, розширювала простір уяви і фантазії, тренувала навички креативного мислення та винахідництва, генерувала ідеї та вчилася командної роботи!
Протягом тижня учні 1-4 класів мали змогу показати свої вміння у конкурсі архітекторів, виготовленні марсоходів та їх тестуванні, створенні моделей легенів, серця, «руки-маніпулятора», криниці, вітряка, літака, корабля, автомобіля, різноманітних моделей ракет та випробовування їх у дії. Школярі із захопленням спостерігали, як науки можуть взаємодіяти одна з одною та з задоволенням спробували себе в ролі мейкерів та інженерів.
Зима цього року без снігу, тому учні початкових класів зробили «незвичайний» сніг та виліпили з нього сніговичків. На уроках музики (вч. Іванюк М.В.) учні 3-х класів вчились проектувати та виготовляти музичні інструменти шумової групи. Матеріалами були пластикові пляшки та крупи. Поєднавши такі, на перший погляд, різні елементи, учні отримали ритмічні маракаси. Вчитель музичного мистецтва Шарун А.Ю із вихованцями групи продовженого дня виготовляла пан флейту із соломинок і скотчу. Школярі були дуже здивовані, дізнавшись, що соломинки різної довжини звучать по-різному.
В рамках інженерного тижня учні 5-х класів розробляли схеми та конструювали постаті героїв улюбленого мультфільму «Трансформери» за допомогою цеглинок LEGO. Впродовж тижня педагог-організатор Шарун А.Ю. організувала для учнів 4-8 класів майстер класи «Модульне оригамі. Точність – це мистецтво». На заняттях школярі навчились виготовляти паперові модулі, розробляти схеми фігур і створювати фігури. Такий своєрідний «паперовий конструктор» дуже сподобався здобувачам освіти і надихнув їх на створення нових креативних виробів. На уроках біології у 6в класі (вч. Танащук В.А.) учні виготовили модель легенів та наочно ознайомились з принципом їхньої діяльності. Під час уроків фізики восьмикласники виготовляли реактивні автомобілі, гідравлічний прес, а також спробували побудувати міст Да Вінче. Дев’ятикласники спробували сконструювати та запустити гідравлічний ліфт, а десятикласники визначали, хто точніше виготовить конструкцію «60 секунд».
Учні 11-х класів виготовляли з картону стільці, на яких можна було б безпечно і зручно сидіти, а шквал позитивних емоцій викликала участь в Cup challenge (побудова башти з горняток без допомоги рук командою з 4 учнів), метою якого було тренування вміння співпрацювати в команді. На уроках хімії під керівництвом вчителів Савчук І.П. та Гетьман О.В. учні 7-х класів, працюючи в групах, за допомогою підручних матеріалів виготовили кристалічні ґратки таких речовин як кухонна сіль, смарагд, алмаз, лід.
Під час тижня восьмикласники не лише ознайомилися з історією виникнення годинника та його вдосконаленням, але й, оперуючи знаннями про оксиди та геометричні фігури на площині, виготовили «хімічний годинник» для складання формул оксидів. На уроці математики учні 7-В класу «збудували» будинок із сірників. Шляхом точних математичних підрахунків їм вдалось розрахувати розмір покрівлі і стін, завдяки чому будинок може міцно стояти.
Старшокласники під керівництвом вчителя фізики Кривуцика М.В. в ігровій формі ознайомилися з розвитком винахідництва впродовж двох тисяч років, мандруючи «Часовою шкалою відкриттів».
Яскравим завершенням Інженерного тижня стала загальношкільна виставка робіт юних винахідників. Не можна було відвести очей від виробів, які діти створили своїми руками разом з учителями і батьками.

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Інженерний тиждень в НВК

Схожі публікації

Вітаємо переможців

Перше місце у змаганнях з настільного тенісу серед учнів закладів загальної середньої освіти Радивилівської територіальної громади вибороли учні Радивилівського ліцею №1 Софія Жемелінас (9б) та

Вітаємо Мельник Лілію, ліцеїстку 11-А класу, з перемогою ( І місце) у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Парки − легені міст і сіл» та її наставницю

Хто ти, майбутній олімпієць?

Щиро вітаємо команду футболістів нашого ліцею, які здобули ІІ місце у змаганнях з міні-футболу під гаслом “Хто ти, майбутній олімпієць?” серед учнів закладів загальної середньої