З 13 по 17 січня 2020 року учні та педагоги Радивилівського НВК «Школа№1-гімназія» взяли участь в загальношкільному мистецько-пізнавальному проєкті «Світовий тріумф «Щедрика»».
«Щедрик» став традиційною і чи не найпопулярнішою мелодією різдвяних свят. У плані проведення Тижня було передбачено тематичні заходи інформаційного, освітнього, дослідницького та виховного характерів. З інформацією про автора всесвітньо відомого твору Миколу Леонтовича учні змогли ознайомитися на спеціальному стенді. Класними керівниками 1-11 класів проведено годину спілкування
«Щедрик» – українська пісня, що об’єднує народи і часи». Школярі дізналися про життєвий та творчий шлях українського композитора М.Леонтовича, історію створення пісні «Щедрик», прослухали найрізноманітніші версії виконання «Щедрика»: від класики до року. На уроках мистецтва учні початкової школи намалювали ілюстрації до відомої пісні. Учні 5-10 класів взяли участь у майстер-класі з вітражного розпису «Щедрик, щедрик, щедрівочка», де познайомилися з історією розвитку вітражного мистецтва, видами розпису на склі, необхідними матеріалами та інструментами, а також спробували під вмілим керівництвом вчителя художньої культури Байцер М.Я. з допомогою пензля на склі передати різдвяний настрій щедрівки.
Вчителі музики Шарун А.Ю. та Іванюк М.В. на уроках музичного мистецтва розглянули приклади використання народної музики у творчості українського композитора М. Леонтовича, ознайомили учнів з поняттями «обробка», «варіації», співали всесвітньо відомого «Щедрика». Розвивати вміння складати описові розповіді про новорічно-різдвяні свята формували на своїх уроках вчителі англійської мови. Лексичні ігри (складання слова щедрик, з букв, поставлених не в тому порядку; пошуки слів, пов’язаних з різдвяними традиціями, розгадування кросвордів) сприяли збагаченню словникового запасу учнів. Впродовж тижня на уроках іноземних мов школярі розучували англійську та польську версію щедрівки.
На уроках української мови учні 4-11 класів розглянули пісні зимового періоду, ознайомилися з різдвяними традиціями та звичаями нашого народу, а ще взяли участь у загальношкільному диктанті «Тріумф «Щедрика»».
Вчитель хімії Савчук І.П. розучила з учнями 9-В класу «Щедрика» мовою хімічних елементів Періодичної системи Д.І.Менделєєва. На уроках фізики вчитель Добридник Т.О. пояснила учням як можна отримати звук, чим відрізняються різні звуки, а також відтворити мелодію «Щедрика», використовуючи лінійки, папір, олівці. Вчитель географії Дубина О.М. з учнями 7-х класів відшукали на карті світу усі міста, де виконувався «Щедрик» Українською Республіканською Капелою під керівництвом диригента Олександра Кошиця.
Саме завдяки гастролям Капели увесь світ вперше почув «Щедрика» Миколи Леонтовича, а українська музична культура здобули позитивний резонанс у багатьох країнах (Чехословаччина, Австрія, Швейцарія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Польща, Іспанія, США, Канада, Мексика, Аргентина, Уругвай, Бразилія, Куба).
На уроках математики у 5-11класах для удосконалення лічби предметів, розв’язування задач, рівнянь, були використанні завдання, які пов’язані з життєвим шляхом М.Леонтовича та історією пісні. Завершився тиждень загальношкільним флешмобом – спільним виконанням «Щедрика» учнями, вчителями, батьками НВК. 850 голосів одночасно заспівали найвідомішу у всьому світі різдвяну пісню.[b][/b]
#Новорічна_композиція
У грудні в ліцеї відбулася традиційна щорічна виставка дитячих поробок “Новорічна композиція”. Цей святковий захід завжди об’єднує творчість, натхнення та новорічний настрій, які дарують наші