Головна Історія Педагогічний колектив Методична робота Кафедри Олімп Традиції Досягнення Виховна робота Самоврядування Конкурси Відкривай Радивилів Новини Фінансова звітність Музей школи

"ОЛІМП"

З метою організації і керівництва науково-дослідницькою діяльністю учнів на базі Радивилівського НВК «Школа №1-гімназія» створено наукове товариство «Олімп» Радивилівського територіального відділення Малої академії наук України, яке є добровільною організацією і діє на основі нормативно-правової бази, мети і завдань МАН України, а також прийнятого Положення про НТ «Олімп».
Наукове товариство «Олімп» - творче формування (об'єднання) учнів, які прагнуть поповнювати, удосконалювати свої знання в галузі наук, розвивати свій інтелектуальний потенціал, розширювати науковий кругозір, набувати вмінь і навичок науково-дослідницької діяльності під керівництвом учених, педагогічних керівників, інших спеціалістів, формувати інтерес до сходознавчих знань.
Наукове товариство «Олімп» постійно перебуває у стані розвитку і росту, щороку виховує юних науковців. Цей процес відбувається за активної допомоги провідних учених-науковців Рівненського відділення МАН, які допомагають у розробці тем, залучають учнів НВК до наукової роботи.
Необхідність створення наукового учнівського товариства „Олімп” була продиктована всім ходом розвитку школи-гімназії. Ідея створення товариства належить директору НВК Фаєвській А.В., учням та педагогам НВК. Рік створення 2003. В результаті оформилась організаційна структура НТ „Олімп”.
Пошуково-творча діяльність учнів НТ «Олімп» забезпечується під час краєзнавчої роботи, яка допомагає не тільки отримати нові відомості з історії рідного краю, але й синтезувати їх у подальшій навчальній діяльності. Так, юними дослідниками і вчителями проведено велику пошукову роботу з дослідження життєвого й творчого шляху поета – земляка Грицька Чубая, Марії Яковчук, Василя Краснопольського; геологічної будови Південної Волині; стилістичних особливостей формування англійського речення при перекладі з української мови; причини вживання сленгу та вікові особливості вживання сленг-одиниць та ще багато-багато цікавих та пізнавальних проектів і досліджень провели наші юні науковці.
Справжній науковий прорив НВК забезпечується колективом творчих учителів-ентузіастів, які всі виросли до рівня науковців. Робота в системі «ПЕДАГОГ-УЧЕНЬ» допомагає сформувати наукове мислення педагога, таке необхідне в умовах сучасної середньої освіти; формує педагога-однодумця для творчої, обдарованої дитини.


Коротко мету НТ „Олімп” можна сформулювати таким чином:

1. Виявлення та підтримка учнів, у яких є нахил до занять дослідницькою діяльністю.
2. Розвиток інтелектуальних, творчих здібностей учнів.
3. Підтримка науково-дослідницької роботи в НВК.

Діяльність наукового товариства «Олімп» спрямована на :

- пошук, розвиток та підтримку здібних, обдарованих, талановитих учнів;
- виховання свідомого громадянина України;
- створення умов для творчого, інтелектуального, духовного самовдосконалення учнів та його стимулювання;
- формування у учнів умінь та навичок культури наукового дослідження;
- формування соціально-адаптованої особистості, її громадського досвіду;
- пропаганду наукових досліджень учнів та захист їх авторських прав і інтересів;
- задоволення потреб учнів у професійному самовизначенні та творчій самореалізації.

Зміст і форми роботи

Зміст діяльності в науковому товаристві учнів визначається планом роботи, зорієнтованим на поглиблене вивчення тієї чи іншої галузі науки. Для якісного забезпечення підготовки учнів використовуються навчально-дослідницька база, матеріально-технічні ресурси, інформаційно-бібліотечні ресурси навчального закладу, наукових установ, вищих навчальних закладів, з якими співпрацює НВК.

Наукове товариство учнів організовує свою діяльність у формах:

- регулярної щорічної роботи гуртків, секцій, клубів, факультативів, навчальних лабораторій, краєзнавчих експедицій;
- індивідуальної роботи учнів під керівництвом науковців,
- наукових конференцій.

Працюючи над науково-дослідницькою роботою у НТ школи , учні виявляють:

• схильність до постійних творчих пошуків;
• здатність до творчої активності на уроках, удома, на дозвіллі;
• прагнення досягти творчих результатів у наукових дослідженнях.

розвивають:

• працелюбність;
• любов до творчої праці;
• глибокий інтерес до пізнання, до відкриття нового.

вчаться:

• узагальнювати факти;
• формулювати нові поняття;
• встановлювати закономірності в ході вивчення, дослідження певної проблеми або питання;
• здійснювати творчий аналіз, тобто виділяти істотні, надзвичайні, нестандартні елементи в предметі, що вивчається, або питання у досліджуваній проблемі;
• творчо синтезувати, тобто складати оригінальні структури, плани з безліччю елементів, застосовуючи їх комбінування.

У якості організації дослідницької роботи учнів використовується така схема:

• підготовча (1-4 класи);
• розвиваюча (5-8 класи);
• дослідницька (9–11 класи).

На першому, підготовчому етапі пропонується формування у учнів навичок наукової організації праці, швидкого читання, навчання їх роботі із довідковою літературою, ресурсами Інтернету, каталогами бібліотечного фонду.
До цієї роботи залучаються працівники шкільної бібліотеки, які проводять тематичні уроки, виставки робіт учнів, конкурси книжкових ерудитів на рівні району та міста. Саме на цьому етапі відбувається залучення учні до активних форм навчальної діяльності, а також формування пізнавальних інтересів до курсів, що вивчаються, та виявлення найбільш активних та здатних до творчості учнів.
На другому етапі пропонується навчання учнів навичкам організації праці, розширення їх світогляду при вивченні курсів, участь у предметних проектах.
На третьому — ведеться розробка як загальношкільних так і індивідуальних проектів учнів. Важливо забезпечити наступність у даній роботі, тому учні старших класів можуть проводити навчальні екскурсії, бесіди, класні години, Дні знань для учнів молодшої школи.


Тематика
науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України
учнів Радивилівського НВК «Школа №1-гімназія» у 2011-2012 навчальному році

скачати роботи [attachment=42:tematika-robit-man.docx]

Одинадцять найкращих робіт юних науковців нашого закладу будуть захищати честь Радивилівського району у ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.
У відділені Історії та географії виступатимуть: Чучак Назар та Чучак Мар’яна (11б клас), Сухожак Ірина (9в клас);
- відділення Філології та мистецтвознавства представлятиме Романюк Олеся (11б клас) пропонує дві роботи: із української мови та української літератури; Дейнека Яринка (9в клас) підготувала власну збірку поезій, а Шевченко Андрій (теж із 9в класу) досліджував ідіоми англійської мови;
- Шевченко Андрій (9в клас) виступатиме також у відділенні Математики із дослідженням пірамід у житті і науці, його підтримуватиме Ковальчук Олена (11б клас);
- У відділенні Хімії та біології змагатимуться Козіцька Ганна (9в клас) та Качан Вікторія (10б клас).
Бажаємо успіху нашим дослідникам!


Науково-досдіницьке спілкування школярів

12-13 березня 2012 року у Радивилівському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1» відбулась ІХ учнівська науково-практична конференція (захист науково-дослідницьких робіт слухачів МАН). Пленарне засідання відкрила директор закладу А.Фаєвська. Заступник директора з НМР Фаєвська Т. розповіла присутнім про важливість роботи у МАН, про успіхи юних дослідників закладу. Із вітальним словом виступила вчитель біології Н. Петруля. Переможець ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН Я.Дейнека поділилася власним досвідом наукового дослідження і пізнання. В роботі конференції взяли участь учні 8-10 класів і запропонували свої напрацювання у 14 секціях.


Учнівські слухання науково-дослідницьких робіт «Зимові зустрічі»
19 -21 грудня у НВК відбулися слухання «Зимові зустрічі», програма яких включала захист науково-дослідницьких робіт. У ньому взяли участь 51 учень, результати конкурсу стали свідченням того, що учні НВК не втрачають інтересу до навчальних предметів , а разом з тим не обмежуються запропонованим обсягом знань шкільної програми.
Учасники конференції проявили ораторські вміння, значно підвищився рівень діалогу з аудиторією. Захист робіт кожного учня супроводжувався мультимедійною презентацією. 34 роботи обрано членами журі на участь у І (районному) етапі конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт МАН.• Наша символіка
Герб школи
Прапор школи

• Гімн

Ми діти незалежної країни,
Яка торує свій не легкий шлях.
Ми гордість і надія України,
Її несемо у своїх серцях.

Приспів

Перша школа, Радивилів,
Стежини радості й надій,
Ви нам з дитинства рідні й милі,
Наш отчий край, земля наших батьків.

Ти скажеш нам спасибі, Радивилів,
Ти будеш нас урочисто вітать.
Ми молоді, завзяті, повні сили,
Щоб Україну сильну збудувать.

Приспів
• Друзі сайтуКупить велосипед Формат интернет магазин Велимарт.
• Опитування
Як вам наша школа?
Найкраща
Нормальна
Погана