Головна Історія Педагогічний колектив Методична робота Кафедри Олімп Традиції Досягнення Виховна робота Самоврядування Конкурси Відкривай Радивилів Новини Фінансова звітність Музей школи

Радивилівська районна лікарня

Радивилівська лікарня на 30 ліжок була заснована у 1906 році на кошти Радивилівського мецената Гізбурга. Біля витоків організації надання медичної допомоги став відомий лікар-хірург Петро Дмитрович Шепченко, який працював у Радивилові до 1920 року.

У середині 30-х років у Радивилові було відкрито державну лікарню на 50 ліжок, 5 із яких - акушерських. Та оскільки перебування в лікарні було дорогим (коштувало хворому 5 злотих на добу), то її послугами могли користуватись тільки заможні люди. В той час у лікарні працював лікар Занічковський, який пізніше став міністром охорони здоров'я Польщі. Під час Великої Віт¬чизняної війни в лікарні був розміщений військовий госпіталь, тут же надавалась допомога жителям району.
Першим повоєнним організатором охорони здоров'я району з 1 вересня 1944 року був лікар Василенко.

У 1945 році створений районний відділ охорони здоров'я, який очолила М.Я.Ісаєва.
У лікарні тоді було 50 ліжок, з них по 15 хірургічних та терапевтичних, по 10 пологових та інфекційних. У районі функціонувала тублікарня на 15 ліжок, а з 1953 року -20 колгоспних пологових будинків. На початку 50 років акушерсько-гінекологічну службу очолювала В.Т.Бакаленко, терапевтичну Ю.А.Карезіна. З 1954 року хірургічну службу очолив І.Й.Дурда, який на основі хірургічних спостережень у 1971 році захистив кандидатську дисертацію. З 50-х років у різні періоди головними лікарями працювали П.Є.Яцун, С.Й.Муляр (1963-1966 рр.), М.О.Копилов (1967-1981 рр.). У ці роки лікарня розбудовувалась, покращувалась її матеріальна база. Так, у 1972 році введений у дію новий терапевтичний корпус на 100 ліжок, добудовано акушерсько-гінекологічне відділення. Тож у 1972 році у лікарні функціонувало 250 ліжок. Були відкриті травматологічне, неврологічне відділення, реанімаційна палата. У цей період кваліфіковану медичну допомогу населенню району надавали О.П.Івасів, Б.Я.Івасів, Н.А.Шахматова, В.Г.Апарович, В.І.Хавунко, Ж.І.Роффе, М.С.Прохоров, М.Ф.Супрун, А.Й.Копилова, К.Ф.Борова, С.В.Боровий, В.Ф.Садовець, Ю.С.Щербаков, М.П.Шелест, М.Т.Галайко, І.М.Дурда, П.М.Федорчук.

У 1982 році центральну районну та колектив медичних працівників району очолив Григорій Федорович Стецюк, депутат обласної ради, лікар-організатор вищої категорії, кавалер ордена "Дружби народів". За період його керівництва у 1984 році завершено добудову пологово-гінекологічного корпусу на 60 ліжок (35 гінекологічних і 25 пологових із сумісним перебуванням матері й дитини). В кінці 1985 року введено в дію типовий хірургічний корпус на 150 ліжок з операційним бло-ком на 4 операційних, типовим відділенням анестезіології й інтенсивної терапії на 6 ліжок.
У ці роки діяльність лікарні спрямовується на розвиток спеціалізованих служб: акушерсько-гінекологічної, реанімаційної, хірургічної, педіатричної, офтальмологічної. Чимало для їх організації і розвитку зробили лікарі О.С. Безсмертна, В.Й. Гайдук, В.А. Мандрик, Г.В.Грибок, Г.М.Прокопець, І.С.Гайдук, Г.Ф.Тимків, В.П.Голуб, Б.М.Гуменюк, В.А.Калинович, М.М.Яворський, В.В.Яворська, Є.П.Гордійчук. Поряд із лікарями самовіддано працювали і працюють старша операційна медсестра О.С.Равчина, старша акушерка Н.О.Харченюк, медсестра М.М.Савчук, медстатистики Н.В.Корсун, Н.Р.Савчук, рентген-лаборант В.Л.Троїцький, фельдшер швидкої медичної допомоги М.О.Новацький, фельдшери ФАПів Л.Н.Шуляк, А.М.Гудименко, П.П.Маламанюк, М.Я.Дзьобак.
У 1988 році введено в дію типове приміщення поліклініки на 420 відвідувань за зміну. З введенням хірургічного корпусу потужність лікарні сягає 350-ти ліжок.
На сьогодні Радивилівська районна лікарня - лікувально-профілактичний заклад на 210 ліжок, в якому працює 77 лікарів (37 - з вищою кваліфікаційною категорією, 18 - з першою, 6 - з другою) та 191 середній медичний працівник. Колективом середнього й молодшого медперсоналу керує головна медична сестра лікарні Г.П.Ногачевська.

Посилання на сайт: http://radlikar.ucoz.com/


• Наша символіка
Герб школи
Прапор школи

• Гімн

Ми діти незалежної країни,
Яка торує свій не легкий шлях.
Ми гордість і надія України,
Її несемо у своїх серцях.

Приспів

Перша школа, Радивилів,
Стежини радості й надій,
Ви нам з дитинства рідні й милі,
Наш отчий край, земля наших батьків.

Ти скажеш нам спасибі, Радивилів,
Ти будеш нас урочисто вітать.
Ми молоді, завзяті, повні сили,
Щоб Україну сильну збудувать.

Приспів
• Друзі сайту• Опитування
Як вам наша школа?
Найкраща
Нормальна
Погана