Головна Історія Педагогічний колектив Методична робота Кафедри Олімп Традиції Досягнення Виховна робота Самоврядування Конкурси Відкривай Радивилів Новини Фінансова звітність Музей школи

Пам’ятник жертвам Голодомору

Одним із найжорстокіших злочинів сталінізму був Голодомор 1932-1933 рр., який став геноцидом українського народу. Точну цифру людських втрат від Голодомору 1932-1933 рр. встановити неможливо. Дослідники називають дані від 3,5 до 12 млн. чоловік. Унаслідок Голодомору було остаточно зламано опір селян колгоспній системі й суттєво підірвано сили у відстоюванні споконвічних національних прав. Саме тоді селяни втратили відчуття господаря на землі, розпочалась тривала деградація с/г.

Голодомор охопив всю центральну Україну. Землі Галичини і Волині з 1921 до 1939 р. перебували під владою Польщі. Хоч і тут було нелегко, але Голодомору тут не було. Але в пам’ять про мільйони безневинних жертв, як пам’ять про вічний біль України про голодну смерть її сині і дочок на благодатній землі, під час трьох голодоморів (1921-23, 32-33, 46-47), за давньою українською традицією насипано курган і поставлено хрест в нашому місті.

Місце було обрано біля залізничного вокзалу символічно: саме тут після війни в 1946-47 рр збирались ті, хто шукав захисту від голоду у західних областях України, приїжджаючи поїздом із сходу.
Тут щороку в останню неділю листопада проходять мітинги-реквієми , поминальні панахиди за безневинними жертвами страшного Голодомору 30-х років, голоду 1946-47 рр.

Ініціатива створення цього пам’ятного знака належала членам Народного руху України Куделко Тетяні Захарівні, Киричуку Ігорю Анатолійовичу. Хрест освячений настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці отцем Тарасом (Сухожаком).


• Наша символіка
Герб школи
Прапор школи

• Гімн

Ми діти незалежної країни,
Яка торує свій не легкий шлях.
Ми гордість і надія України,
Її несемо у своїх серцях.

Приспів

Перша школа, Радивилів,
Стежини радості й надій,
Ви нам з дитинства рідні й милі,
Наш отчий край, земля наших батьків.

Ти скажеш нам спасибі, Радивилів,
Ти будеш нас урочисто вітать.
Ми молоді, завзяті, повні сили,
Щоб Україну сильну збудувать.

Приспів
• Друзі сайту• Опитування
Як вам наша школа?
Найкраща
Нормальна
Погана